Öznur Karaeloğlu

İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümlerinde öğrenim görmüştür.Pedagojik formasyon eğitimini de İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. 2005 yılından bu yana okumayı hızlandırırken anlamayı da geliştiren, odaklanmayı artıran ve beynin sağ ve sol loblarını aynı anda çalıştıran kurucusu olduğu ‘Mind On Metotla’ ‘Hızlı Okuma’ eğitimleri vermektedir.

Öznur Karaeloğlu’nun ‘Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma’, ‘Liseler İçin Hızlı Okuma’, ‘Köpek Olmak İsteyen Kedi’ isimli kitapları bulunmaktadır. ‘Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma’ kitabı Türkiye’de çocuklara yönelik yazılan ilk hızlı okuma kitabıdır. ‘Fil Olmak İsteyen Fare’ ve yetişkinlere yönelik yazdığı ’21. Yüzyılda Okumak’ isimli kitapları da yayıma hazırlanmaktadır.

Halen okumayı geliştirme, hızlandırma, kavramayı artırma, okuryazarlık temalarında çeşitli portallarda yazılar yazmakta, okullar ve kurumlarda konuşmalar yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de gönüllü olarak destek vermektedir.

Çalışmalarım

Ben Mind On Metot kurucusu ve uygulayıcısıyım. Mind On Metotla okumayı dikey ve yatay olarak derinlemesine anlamlandırıyorum. Doğru ve hızlı görme, dikkat ve konsantrasyon artışı, kelime bilgisinin artışı ile bütüncül ve analitik algının gelişmesini hedefliyorum. Amaç beynimizi çok etkin kullanmak.

Call Now Button